Chorwacja 2021

Lato 2021
Wczesna rezerwacja 2021
Last Minute
All Inclusive
Wycieczki Objazdowe
Dla rodzin z dziećmi
FKK tylko dla naturystów


Chorwacja w liczbach
  • Ilość mieszkańców: 4 456 096
  • Powierzchnia: 56 542 km²
  • Stolica: Zagrzeb
  • Język urzędowy: chorwacki
  • Waluta: kuna (100 lipa)
  • Numer kierunkowy: +385
  • Strefa czasowa: UTC +1 (w lecie UTC +2)

Chorwacja z roku na rok inwestuje coraz więcej środków na rozwój miejsc noclegowych, a co za tym idzie oferta jest coraz większa i bardziej przystosowana do potrzeb gości. W ofercie jest zakwaterowanie prywatne w apartamentach, pokojach, domach, willach, domkach w stylu Robinson czy standardowe zakwaterowanie w hotelach. Ceny zakwaterowania są różne i zależne od wielkości i standardu danej kwatery. Apartamenty są kategoryzowane od jednej do pięciu gwiazdek. Przeciętne apartamenty kategoryzowane są na trzy gwiazdki, natomiast ci, którzy szukają luksusu powinni szukać apartamentów z czteroma gwiazdkami. Hotele w swojej ofercie mają także apartamenty prezydenckie, także oferta jest na prawdę bardzo szeroka. W chorwackiej ofercie zakwaterowania przeważają apartamenty i pokoje. W obrębie pokoju znajduje się prywatna łazienka, oprócz ewentualnie pokoi w hostelach, które oferują pokoje z korzystaniem wspólnej łazienki. Wybierzcie swoje wymarzone miejsce na chorwackim wybrzeżu i zarezerwujcie idealne zakwaterowanie.

Chorwacja, kraj z nieco ponad 4. milionami mieszkańców, oferuje wiele możliwości wypoczynku. Jeśli lubicie badać przyrodę, starożytną kulturę, sport lub po prostu rozkoszować się czarem czystego morza i malowniczych pejzaży – Chorwacja jest doskonałym wyborem na wakacje.

Położna na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego, Chorwacja może pochwalić się cennym bogactwem kultury i przyrody. Ma ponad 1200 wysp i wysepek, a aż 8 obszarów zostało ogłoszonych parkiem narodowym, a 11 parkiem krajobrazowym. UNESCO na obszarze Chorwacji wpisał 7 zabytków na listę światowego dziedzictwa kultury.

Śródziemnomorska i kontynentalna część Chorwacji bardzo się różnią między sobą – od przyrody i wegetacji, poprzez wpływy kulturalne z północy i z południa Europy, do przysmaków gastronomicznych, a nawet mentalności samych mieszkańców. Często można usłyszeć, że Chorwaci z północy kraju są bardziej rozważni, a południowcy są bardziej swobodni i głośniejsi. Na zaledwie 55 tysiącach kilometrów kwadratowych, ile ich mniej więcej ma Chorwacja, możecie cieszyć się różnorodnością możliwych doznań.

Chociaż Chorwacja w swej kontynentalnej części także jest ciekawa, wybrzeże wciąż jest popularniejsze. Być może dlatego, że Chorwacja jest najczęściej odwiedzana w lecie, tereny położone nad morzem nasuwają się jako logiczny wybór.

Adriatyckie regiony – Istria, Kwarner i Dalmacja – zachwycą odwiedzających, którzy mogą doświadczyć tego, co Chorwacka Wspólnota Turystyczna ujęła w sloganie „Morze Śródziemne takie, jakim było kiedyś”. Tereny, które zachowały wiele ze swojego pierwotnego piękna i które nie zostały zniszczone przemysłem, urzekną każdego turystę. Wybrzeże adriatyckie oczarowuje także gastronomią, typową dla krajów śródziemnomorskich, a także faktem, że na targach wciąż można znaleźć świeże owoce i warzywa. Szczególnie warte zobaczenia są zabytki kultury, począwszy od tych z czasów prehistorycznych, poprzez pozostałości antycznego Rzymu, aż do współczesnych. W największym jednak stopniu niezapomniane wakacje dla całej rodziny gwarantuje wypoczynek na przepięknych plażach przy czystym Morzu Adriatyckim.